english version polska wersja
aktualności
ośrodek
program leczenia
kadra
galeria
co robimy
  - sport
  - kuźnia
  - tai-chi
  - łucznictwo
  - garncarstwo
realizacje, projekty
ważne adresy
kontakt z nami [e-mail]

 

ŁUCZNICTWOW naszym ośrodku stwarzamy od lat warunki do uprawiania łucznictwa sportowego, które jest dopełnieniem programu terapii. Ośrodek daje możliwość poznania łucznictwa jak i uprawiania go. Dla wielu osób dyscyplina ta staje się pasją. Trenować może każdy bez względu na wiek. Parafrazując powiedzenie że łucznik nie strzela do tarczy tylko do samego siebie, można powiedzieć, że pacjenci poprzez uprawianie tej dyscypliny rozwijają się, pracują nad sobą. Poprzez łucznictwo kształtowane są: panowanie nad emocjami, pewność siebie, samokontrola, odporność na stres, podzielność uwagi, współzawodnictwo.
 

 


 
W ośrodku istnieje zarejestrowany klub łuczniczy, co umożliwia pacjentom udział w zawodach łuczniczych na różnych szczeblach. Pozwala to także pacjentom na integrację z ludźmi spoza ośrodka. Lider ośrodka jest prezesem Lubelskiego Związku Łuczniczego, a jeden z wychowawców instruktorem łucznictwa. Współpracujemy z klubami z innych miast.
 

 

Obecnie realizujemy budowę pawilonu sportowego, który umożliwi uprawianie łucznictwa przez cały rok. Łucznictwo to sposób na relaks i niesamowicie fajna zabawa.
 

 

 


Oto nasze dotychczasowe sukcesy: