Plecy
jak sie dostac do ośrodka monaru

Jak się dostac do Ośrodka Monaru ?

Ośrodek Makondo położony jest 35km na południowy - wschód od Lublina. Można się tutaj dostać komunikacją publiczną oraz autem i jest kilka możliwości dojazdu do naszego domu:
PKS - odjazdy z Dworca Głównego PKS. Bilet kupujemy do miejscowości Majdan Kozic Górnych (koszt ok 8zł). Po ok godzinie wysiadamy na przystanku końcowym i udajemy się w 30min spacer kamienną drogą w kierunku Makondo (kierowca wskaże drogę).

Prywatny bus "OmniBUS" - Tutaj mamy dwie opcje dojazdu:

Pierwsza trasa prowadzi z ul.Ruska w Lublinie do Majdan Kawęczyński. Busy na tej trasie zatrzymują się również na Dworcu Płd. PKS (obok Głównego PKP). Gdy wysiądziemy na końcowym przystanku idziemy w lewo żwirową drogą ok. 2 km. Kiedy dojdziemy do skrzyżowania gdzie po lewej zaczyna się droga asfaltowa to skrecamy w prawo aby po 100m znależć się przed bramą Ośrodka. W razie wątpliwości pytać kierowcy.

Druga natomiast opcja to bus z Dworzec Płd. PKS do Krzczonów. Bilet kupujemy do miejscowości Chmiel. Wysiadamy przy kościele. Odnajdujemy dom nr55, wchodzimy na podwórko i kierujemy sie pod górkę, prostą, polną drogą, która prowadzi pod sam ośrodek.

Taxi - koszt podróży do 150zł ( warto negocjować )